Výsledek schůzky s JUDr. Polankou

Jak bylo avizováno, 5. 5. 2014 v 17.00 proběhla v zasedací místnosti OÚ Ledce schůzka některých obyvatel s JUDr. Polankou, za účasti p. Marka, starosty Ledec, starostky Žilova a p. Mencla.

Byla navrženy dvě varianty převodu infrastruktury. Jedna byla taková, že se převede vodovodní řad spolu s ČOV, což narazilo na problém s rozúčtováním vodného a náklady. Druhá Je pravdou, že bychom platili pouze za vodu obci Žilov, a to surovou cenu vody bez správy a ostatních nákladů, ale problematická je koncepce spolku, který sotva může mít páky na vybírání peněz za vodné, kvůli jednotné koncepci členských příspěvků. Dále se jedná o údržbu a ostatní náklady, které když se započtou k ceně vodného, nebyl by benefit vlastního vodovodního řadu a vlastní smlouvy s obcí Žilov nějak zvláště markantní.

Dohodli jsme se tedy tak, že Spolek převezme za symbolickou úplatu pouze  ČOV, jejíž provoz bude z vybraných členských příspěvků krýt. Smlouvy o dodávce budou od 1. 7. 2014 uzavřeny s obcí Ledce. Naše závazky a smlouvy vzhledem k provozovateli, p. Nágrovi, budou vypočteny k datu 30.6.2014, kdy se obejde lokalita a provedou odečty vodoměrů. Závazky, které za námi p. Nágr doposud má nebudeme hradit přímo jemu, nicméně budou vinkulovány přímo obci Žilov. Zkuste si tedy, prosím, udělat evidenci plateb, aby se vědělo, kdy jste mu naposledy za vodu platili.

Dále se řešily otázky chodníku z obce směrem k nám. Dle JUDr. Polanky má být problém se stávající silnicí, která měla být položením nového povrchu posunuta cca 70 cm od osy, čímž se mělo zasáhnout do plánovaného místa pro chodník. Dále je problém s technologií odvodnění, jelikož splachovaná voda z pole veškeré odvodnění ucpe.
Řešením by měla být změna územního rozhodnutí tak, že chodník povede podél ČOV s vyústěním na panelové cestě u potoka v obci.
Úskalí této varianty je údajně stanovisko ochránců přírody (zvýšená frekvence výskytu žab a jiné havěti, která je patrně hodna ochrany víc než naše děti a s kočárky kličkující manželky). Dle vyjádření p. starosty by to neměl být problém, stejně jako zrychlené řešení, kdy by se přisypala část rokle, zbytek by se zhutnil a dosypal např. kačírkem, neboť obec zde pozemky vlastní. Takže uvidíme, co ze slibů se povede realizovat.

2 komentáře u „Výsledek schůzky s JUDr. Polankou“

 1. Dobrý den,
  ty termíny se krapet překrývají ne? To za červen budeme platit dvakrát?
  Výpověd panu Nágrovi k 31.5.2014 nebo 30.6.2014 budeme podávat hromadně, nebo každý za sebe?
  Díky

  1. Napsal jsem chybné datum (opraveno), jde samozřejmě o termín 30.6.2014, do kdy se platí p. Nágrovi a termín 1. 7. 2014 je počátkem smlouvy s Ledcemi.

   Výpověď není třeba, dořeší se to onomu datu 30. 6. 2014.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>