Výše členského příspěvku

Dobrý den / ahoj,

někdy v příštím týdnu (5. – 9. 5. 2014) očekávám zápis spolku do rejstříku spolků. Teď se momentálně snažím o založení účtu, bohužel je po mně vyžadováno IČO, které doposud nebylo přiděleno, doufám, že dořešíme v příštím týdnu.

Potřebujeme se domluvit, kolik bude členský příspěvek, tj. abychom pokryli měsíční náklady na elektřinu + zbylo něco na pokrytí případné režie, odběru vzorků aj. Pokud jste již někdo dělal předběžnou kalkulaci, dejte vědět. Pokud se nemýlím, činily náklady na energii za čističku cca 4.000,-/měsíc. Prvotní kalkulace vychází z počtu domů, tj. 14 * 300,- Kč, což v součtu činí 4.200,-. Tedy cca 3.000,- jako náklady za energii + cca zbylých 1.200,- do fondu, s tím, že bych navrhoval např. jednorázový vstupní poplatek ve výši 500,- splatný do 3 měsíců od vstupu do spolku, abychom jednak vytvořili nějaký základní provozní kapitál a dále z něčeho zaplatili náklady na zřízení spolku (tj. cca 1.300,- Kč).

U výpočtu čl. příspěvků vycházím z rovnostářského přístupu, tedy nehraje roli výše vodného ani počet členů domácnosti, zkrátka všichni platíme stejně.

Děkuji za názory, příp. jiný návrh kalkulace.

Kalkulace upravena dne 5.6.2014

4 komentáře u „Výše členského příspěvku“

  1. Ahoj Petře, v nejbližších dnech se bude také jednat o převzetí (spíše koupi) čističky do majetku spolku, aktuální informace má kolega Milan. Pokud se vše povede právně vyjednat během června 2014, tak bychom mohli spravovat čističku od 1.7.2014, takže uvidíme, od kdy přesně budeme mít povinnost hradit elektřinu a náklady spojené. Vklad 500,-Kč by se měl pak poslat na účet spolku do konce září 2014. Pokyn k úhradám zřejmě po domluvě s kolegou ještě vyvěsíme na web, případně současně rozešleme na mailové adresy. Musíme ještě vyřešit faktické přihlášení lidí do spolku, zřejmě papírová přihláška s podpisem. Zdraví M.

  2. Tak 500 Kč jako vstupní poplatek je jasný (čert vem, jestli to má být na účtu v srpnu či září), stadardní členský příspěvek 300 Kč pak tedy od června (dle Milana) či července (dle Míry) – předpokládám, že bude ještě upřesněno.
    Od 01.07. budeme platit vodné přímo obci, jediná otázka (kterou následně snad zodpoví JUDr. Polanka) je poslední platba za vodu přímo Žilovu. Aktuálně máme platné smlouvy s Ing. Nágrem – ty budou k 30.06. vypovězeny dohodou. Někdy na přelomu ledna a února jsme od Ing. Nágra všichni obdrželi (snad všichni) fakturu a pravděpodobně ji i zaplatili. A na základě „čeho“ zaplatíme Žilovu za vodu z období od poslední faktury do 30.06.? Aby se ve finále nestalo, že k 30.06. zaplatíme Žilovu a ještě k tomu dostaneme faktury od Ing. Nágra, kterému dle smlouvy zaplatit musíme. Nevím, ale jestli by nebylo s vypovězením smluv nejjistější, aby ukončení smluv s Ing. Nágrem bylo k datu poslední faktury. Ale to je jen moje teorie, JUDr. Polanka to má snad vymyšlené.

    1. Vše bude ještě upřesněno, možná to dej, prosím, Milane do zasílacího seznamu, ať to neřešíme veřejně přes web. Petře, oficiální info půjde vždy ze strany Milana Řežábka, ať nám tu nevznikne nějaká nekontrolovaná diskuze. Já se vždy domluvím s kolegou, co dáme, či nedáme na tento web.

      Zdraví Míra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>