Nedostatek vody

Dnes ve večerních hodinách vyvrcholil kritický stav v dodávkách vody, který již údajně trvá od tohoto pátku. Ještě dnes se M. Menšík spojil se starostkou Žilova, která mu mimo jiné sdělila, že napuštení potrubí do normálního stavu může trvat až 6 dní v závislosti na odpovědném přístupu odběratelů. Tzn. není teď zcela vhodné např. napouštět bazény nebo dlouze zalévat.

6 komentářů u „Nedostatek vody“

 1. Zdravím všechny,

  koukám, že k Milanově návrhu na členské příspěvky se zatím nikdo nevyjádřil, zkusím tedy prolomit ledy… :-). Za sebe nemám problém se vstupním poplatkem 500 Kč, ani s měsíčním členským příspěvkem 300 Kč. Jestli to dobře chápu, z tohoto příspěvku bude hrazen výhradně provoz čističky a voda (tj. vodné jako takové) se bude následně platit přímo obci. A podle situace pak za nějaký čas může eventuelně dojít ke snížení/zvýšení členského příspěvku – to se asi ještě uvidí, jaké budou skutečné náklady.

  Jen zde ještě nezazněla jedna informace, která by možná pár lidí zajímala – uvést definitivní datum, do kdy má být na účtu spolku vstupní poplatek, dále datum od kdy budeme platit členské příspěvky a v neposlední řadě možná i splatnost těchto příspěvků (kdy nejpozději mají být v daném měsíci připsány na účtu spolku).

  A pak zde mám ještě jeden dotaz do pléna, určitě by odpověď zajímala i ostatní… Už se ví, jak to bude s vodou dál a jak se bude vše řešit administrativně? Jestli jsem to dobře pochopil, tak jsme aktuálně rozděleni na 2 skupiny – jedna skupina má smlouvu na vodu přímo s Ing. Nágrem, druhá skupina ji nemá (a dostává jen faktury). Pokud tedy od 01.07.2014 má být voda dodávána přímo obcí, nebyla by od věci nějaká hromadná výpověď smluv přímo Ing. Nágrovi? A pokud je zde varianta, že poslední platba za vodu má být přímo Žilovu, nebylo by vhodné případnou výpověď Ing. Nágrovi nějak antidatovat? Přeci jen – smlouvy jsou platné a v případě, že od Ing. Nágra dostaneme fakturu, tak nemůžeme říct, že peníze pošleme jinam, sami bychom se dostali do problému a byli bychom dlužníci vůči Ing. Nágrovi…

  Zatím přeji krásný den,
  Petr

 2. Zpráva od pí.starostky Téglové z cca.13:00 hodiny 9.6.2014. Voda v předávací stanici v Žilově zcela došla. Může se stát, že voda dnes v naší lokalitě nepoteče, nebo jen málo. Přes noc se bude systém napouštět, prvně se plní vodovodní trubky Žilov-Ledce, pak Příšov atd. Situace v úterý ráno 10.6.2014 by již měla být v normálu. byl jsem požádán, aby jsme v těchto teplých dnes šetřili vodu, nenapouštěli bazény, dlouze nezalévali. Napouštění bazénu, prosím, po dohodě s Žilovem, možno pak v noci 1-3 hodina. V krajním případě bude dnes, zítra na návsi přistavena cisterna z vodou, toť informace od pí.Vynáhlovské. jakmile zjistíme nové informace, budeme vás informovat.

  1. Dobrý den, voda by už měla normálně téci, prosíme každého majitele domu o nějaké rozumné šetření při používání vody, zvláště v těchto horkých letních dnech.

   Děkujeme, M.

 3. Ahoj,

  členy jste se stali ke dni 4.6.2014, kdy jsme byli zapsáni, udělal jsem zápis ze schůze, kde Rada spolku rozhodla o přijetí všech členů, uvedených v žádosti.
  Moje představa je (a nikdo nenamítal), že bychom platili od června standardní příspěvek ve výši 300,- a ten 500,- na vytvoření rezervy by se uhradil do třech měsíců. Pokud by byla splatnost čl. příspěvků vždy posledního v měsíci daného období, byl by splatný tento 500korunový do konce srpna.

  Po několika měsících samozřejmě zrevidujeme, jestli je čl. příspěvek adekvátní, pak bychom jej případně upravili.

  Smluvní vztah s p. Nágrem není třeba řešit, skončí se dohodou k poslednímu červnu, a to lze i antidatací. Od 1.7.2014 platíme pouze vodné Ledcům. Takže od 30.6. rozhodně p. Nágrovi neplaťte. Dále je potřeba, aby si všichni zkontrolovali, co mají jednotliví odběratelé p. Nágrovi uhrazeno. Ten zbytek, co nebude uhrazen do 30.6., kdy dojde k odečtům vodoměrům, půjde rovnou na úhradu dluhu obci Žilov. Veškerý servis s tímto spojený by měl poskytnout JUDr. Polanka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>